ДАН ТОЛЕРАНЦИЈЕ
November 21, 2023

Организација Уједињених нација за образовање, науку и културу (УНЕСКО) установила је 16. новембар као МЕЂУНАРОДНИ ДАН ТОЛЕРАНЦИЈЕ – дан који нас подсећа на поштовање и уважавање другачијих од нас.

Толеранција је прихватање богатства различитости идеја и ставова, оних који су друге нације, вере, различитих су година, другачије изгледају, или који говоре другим језиком.

Градимо толерантно друштво које поштује различитост и свима пружа једнаке шансе и могућности!

Ученици наше школе, заједно са својим одељењским старешинама, а у складу са информативно-едукативним материјалима за обележавање Међународног дана толеранције у школама, које је припремио Повереник за заштиту равноправности у складу са Протоколом о сарадњи у спровођењу пројекта „Заједно и безбедно кроз детињство“, посветили су прошлу недељу подизању свести о толеранцији, равноправности и уважавању различитости.