МЕЂУНАРОДНИ ДАН ПИСМЕНОСТИ
September 22, 2023
Активности са ученицима | Вести

Међународни дан писмености се обележава 8. септембра са циљем да се подсетимо на статус писмености и образовања, односно да се упозори на проблем неписмености, који још постоји у већем делу света.

Општом декларацијом о људским правима из 1948. године, признато је право на образовање а самим тим и право на писменост. У нашој школи је Међународни дан писмености обележен изложбом коју су приредиле ученице Николина Костић, Миа Гајић, Тијана Тадић, Сара Пуцаревић, Ања Шарковић и Ана Поповић у сарадњи са школском библиотекарком Марином Аврамовић.