April 29, 2023
Важне информације

Поводом прославе Првог маја, Међународног празника рада, нерадни дани су понедељак, 1. мај и уторак 2. мај! Ученици се у школске клупе враћају у среду, 3. маја, када ће непарна смена (1, 3, 5. и 7. разред) наставу похађати у преподневној, а парна (2, 4, 6. и 8. разред) у послеподневној смени.

Празник је установњен у знак сећања на 1.мај 1886. године, када је више десетина хиљада радника у Чикагу изашло  на улице захтевајући боље услове рада и осмочасовно радно време.

Први мај у Србији обележен је први пут 1893. године. У нашој земљи и у региону временом је постао обичај да се тог дана у зору излази на Првомајски уранак у природу.

Свим ученицима и запосленима у нашој школи желим срећне првомајске празнике!

Директорка школе

Андријана Шикл-Ерски