СВЕТСКИ ДАН ПОЕЗИЈЕ
March 21, 2023
Активности са ученицима | Вести

Више од две деценије и поезија има свој међународни дан, када се промовише читање, писање, али и проучавање ове форме књижевног израза. Светски дан поезије прославља се 21. марта и установљен је од стране УНЕСКО-а 1999. године.

Поводом Светског дана поезије, ученице Ана Ћузовић и Ива Степановић су заједно са библиотекарком Марином Аврамовић припремиле папириће са поезијом за све запослене у нашој школи.

У сарадњи са Читалачким клубом и наставницом Гораном Глигоревић, у школској библиотеци смо направили два паноа. На једном смо писали поезију афирмисаних аутора, док смо на другом паноу представили поезију наших ученица.

Читајмо поезију!