WORLD FAIR
March 1, 2024

27. и 28. фебруара 2024. године у организацији ученика 5. разреда и наставнице енглеског Емине Милошевић одржан је  “WORLD FAIR“  („Сајам држава“). Групе ученика су након две недеље истраживања презентовале на енглеском различите државе света. Презентације су обухватале основне информације о државама (застава, становништво, главни град, историјске чињенице…), представљање израза “Hello“, “How are you?“, “My name is…“, “Goodbye“ , “I love you“ на језицима изабраних држава, певање песама или извођење плесова карактеристичних за дату државу као и представљање њихове традиционалне кухиње или популарних јела и пића. Нашим сајмом промовисали смо различите културе и обичаје, а осим сјајне забаве и дружења показали смо да различитост није недостатак већ богатство и прилика за учење и духовни раст.

Атмосферу са нашег догађаја можете видети како на приложеним фотографијама тако и у колаж-филму на следећем линку